🖋25 лютого святкуємо день
народження🇺🇦Лесі Українки -
окраси і гордості української нації.
"Ні! Я жива! Я вічно житиму! Я в серці маю ті, що не вмирає..."
Саме ці слова максимально відкривають людину, жінку, поетесу.
ЛесяУкраїнка – прообраз сучасної сильної жінки, у якої можна поучитися як упевнено йти до мети, як ігнорувати труднощі, як бути успішною, незважаючи на випробування долі.

 Словами дітей говорити істина:

НАША АРМІЯ САМА КРУТА!
УКРАЇНУ НЕ ДОЛАТИ!
УКРАЇНА ПОНАД ВСЕ!
ВІРИМО У НАШУ АРМІЮ!
ПОБІДА ЗА НАМИ!
УКРАЇНА ТОПЧИК-ГОРОБЧИК!
ПОБІГА НАША ШВИДКО!
МІ ВСІ НЕПЕРЕМОЖНІ!
Я ЛЮБЛЮ ЗСУ! СЛАВА ЗСУ!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Віктор Солтис

 

Ві́ктор Микола́йович Со́лтис (1986—2020) — молодший сержант Збройних сил України, учасник російсько-української війни.
Народився 1986 року в селі Володимирівка (Петрівський районКіровоградська область). Закінчив Жовтоводське професійно-технічне училище — за фахом маляр-штукатур.
2017-го вступив на військову службу за контрактом, молодший сержант, командир бойової машини — командир розвідувального відділення 131-ї розвідувальної бригади. Черговий контракт підписав 1 липня 2018 року.
10 березня 2020 року вранці на позиції під Пісками (Ясинуватський районПТРК терористів влучив у вантажівку ГАЗ-66, Віктор Солтис помер відразу...
13 березня 2020-го похований у селі Володимирівка Петрівського району.
Без Віктора лишились мама, сестра, дружина та двоє дітей 2012 р.н. і 2019 р.н.

Указом Президента України № 177/2020 від 12 квітня 2020 року за «особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом За мужність III ступеня (посмертно)


 23 лютого відзначає свій день народження Олена Печорна – сучасна українська письменниця, бібліотекарка, авторка книжок-бестселерів. У 2012 році було включено до ТОП-20 «Фокус» найкращих літераторів сучасності. Лауреат міжнародної літературної українсько-німецької премії імені Олеся Гончара.

Познайомитися з творчістю авторки ви можете завітавши до Петрівської бібліотеки для дітей.

 #Безбарєрність #Відторгнення

Відторгнення — процес, за якого різні групи людей не мають змоги брати участь у житті суспільства, не мають доступу до освіти та ресурсів, відчувають дискримінацію.
Відторгнення відбувається з різних причин: через попереджене ставлення одних людей до інших чи через систематичну дискримінацію людей через їх сексуальну орієнтацію, стать, вік, інвалідність,статус мігранта тощо. Але соціальне відторгнення не зводиться лише до окремих форм дискримінації. Воно також може відбуватися через відсутність інфраструктури. Наприклад, люди, які мешкають у віддалених сільських та гірських територіях, можуть не мати доступу до ресурсів через відсутність зв'язку, доріг та транспортного сполучення. Соціальне відторгнення дуже небезпечне, адже коли величезна кількість людей є відчуженими, країна не може досягти високого рівня розвитку.



 Сьогодні день пам'яті Миколи Сингаївського – визначного українського поета, автора пісні “Чорнобривці”.

Ця пісня давно перетворилася на народну, улюблену для багатьох поколінь, вона і сьогодні хвилює своєю проникливою любов'ю та синівською відданістю до найдорожчої для кожного з нас людини - матері. Пропонуємо прослухати щемливе виконання цієї пісні нашим талановитим Захисником.

 #День_рідної_мови

Рідна мова…українська мова…
Це мова наших предків,
МоваШевченка, мова Хвильового, мова Лесі Українки, мова Франка.
Це мова театру, мова спорту.
Це найсильніша мова у світі.
ЇЇ забороняли десятки разів, але вона вижила.
Вижила у віршах, вижила у народних піснях, вона вижила у батьківських словах та словах кохання.
Ця мова звучала на майданах, ця мова буде звучати в окопах.
Цією мовою говорять ГЕРОЇ. Цією мовою "Героям слава".
Це мова світу,
Але ця мова – ЗБРОЯ.
Це мова вільних і незламних людей.
Це мова ПЕРЕМОГИ.
ЦІ НАШ РІДНИЙ МОВА.


 

🗓️Щороку 19 лютого українці відзначають День Державного Герба України.
💠Наша держава має 3 офіційні символи – Державний Герб, Державний Флаг та Державний Гімн. Саме вони є уособленням українського народу, його культури та звичаїв.
💠День Державного Герба України – це національне українське свято, яке пов'язане із боротьбою за незалежність.
💠 Цікавий факт.
Найбільший тризуб розташований на території Івано-Франківської області. Його виклав один із воїнів УПА на місці боїв повстанської армії із загонами НКВД. Гербу, що викладено з білого гірського каміння, вже понад 70 років.
💠Тризуб – це відголос історії нашої нації та символ боротьби за суверенитет нашої Держави. Кожен патріот та свідомий українець схиляє голову перед гербом своєї країни. Тим самим він схиляє голову перед своїми пращурами, які брали участь у розбудові нашої країни та відстоювали її самобутність та незалежність.


 #День_пам'яті_Героїв_Небесної_Сотні

Ми хотіли обрати найкращий шлях майбутнього, а нас жорстоко побили.
Мизібралися й увійшли помститися, а в нас почали стріляти.
Ми тримали в руках дерев'яні щити та бруківку, вони тримали в руках оружня.
Ми боронилися разом пліч-о-пліч, ховаючись за барикадою зі снігу, а нас давили БТРом та поливали водою.
Нам кричали розійтися, а ми гідно стояли та співали гімн!
Ми вистоїмо й зараз, та подолаємо підлого ворога НАЗАВЖДИ!!!
17 лютого у приміщенні краєзнавчого музею Петрівської селищної ради відбулася година пам'яті до Дня Героїв Небесної Сотні.
Петрівська бібліотека для дітей спільно з Петрівською публічною бібліотекою провели захід для учнів 6-Б класу Петрівського ліцею. Після, учні приєдналися до Всеукраїнської тихої акції "Янголи пам'яті", яка має на меті вшанувати загиблих Героїв Небесної Сотні.









 16 лютого українці раптом відзначають День єднання. Свято було започатковане у 2022 році Володимиром Зеленським для єднання народу на тлі повідомлень про можливе повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Рік тому було важко повірити що росія справді нападе, але зараз ми не сумніваємось у лицемірності та жорстокості росіян. Єдність – це те, що неможливо відібрати в українців у спільній боротьбі чи у мирну годину, адже в цьому наша сила.
#День_Єднання #Петрівська_бібліотека_для_дітей_Петрівської_селищної_ради  



 Дякуємо нашій читачці Юля Козинець за подаровану книгу Макса Кідрука «Твердиня».

Багатьом Макс Кідрук відомий як мандрівник, автор перших в Україні технотрилерів та тревелогій. Його книги «Не озирайся і мовчи», «Любов і піраньї» користуються великим попитом серед читачів нашої бібліотеки. Останні романи «Зазирни у мої сні» та «Де немає Бога», які також є у наших фондах, входили до списку премії «Книга року ВВС» (англ. BBC Book of the Year)
Запрошуємо всіх шанувальниківкниги на чергову зустріч із Максом Кідруком чи знайомство з ним.
А також пропонуємо переглянути відео з деякими цікавими фактами про автора за посиланням https://www.facebook.com/watch/?v=528253518242247

 З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

Цього дня ми вшановуємо також тих, хто у різні роки виконували інтернаціональний обов’язок на території інших країн.
Свою мужність й відвагу українські військові проявляють й сьогодні, коли Україна переживає тяжкі випробування, коли українські воїни доводять всьому світові, що Українська нація - сильна, незалежна й незламна!
Низько схиляємо голови перед пам’яттю солдатів і офіцерів, що віддали життя під час виконання військового обов’язку.
Висловлюємо глибоку вдячність бійцям, які боронили і сьогодні боронять цілісність, незалежність України та оберігають мир і спокій у наших домівках.

#День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.